Producenci
Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godz.
od 9:00 do 16:00

Sprzedaż On-line
24h / na dobę

BIURO OBSŁUGI KLIENTA:

tel. 505795005

 Email: biuro@ogrzewanieco.pl

 

Kolektor słoneczny KS2100 TLP AC HEWALEX 14.47.01

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 - 7 dni
Cena: 1 155,00 zł 1155.00
Cena netto: 939,02 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: HEWALEX
Kod produktu: 14.47.01

Opis

Kolektor słoneczny  KS2100 TLP AC 

Kolektory słoneczne typu płaskiego  KS2100 TLP AC można stosować w szczególności dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, użytkowych, przemysłowych i innych. Kolektory tego typu są także stosowane do podgrzewania wody basenowej i wspomagania ogrzewania budynków jednorodzinnych.

Kolektory słoneczne (popularnie - solary) KS2100 TP AC powstały z myślą uzyskania atrakcyjniejszej ceny zakupu poprzez zastosowanie aluminiowej płyty absorbera w miejsce płyty miedzianej. Zwiększona grubość blachy aluminiowej rekompensuje jej niższą przewodność w stosunku do blachy miedzianej. Orurowanie wykonane w układzie harfowym (równoległe przewody) z miedzi, pozwala na stosowanie standardowych elementów instalacji wykonanych np. z miedzi czy mosiądzu. Wykonanie absorbera aluminiowo-miedzianego możliwe jest dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej metody spawania laserowego.

Cechy szczególne kolektora słonecznego:

  • absorber aluminiowo-miedziany pozwala zmniejszyć ciężar kolektora oraz cenę zakupu nawet do 18% w stosunku do kolektorów z absorberami w pełni miedzianymi
  • obudowa wykonana w całości z giętego profilu aluminiowego o wysokiej sztywności jest standardowo lakierowana w kolorze popielato-brązowym RAL 7022
  • przykrycie obudowy wykonane ze szkła strukturalnego, zapewniające wysoką przepuszczalność promieniowania słonecznego (91,6%, najwyższa klasa U1)
  • zastosowanie dla absorbera blachy aluminiowej o grubości 0,40 mm, (2-krotnie zwiększonej w porównaniu do blach miedzianych) dla zrekompensowania niższej przewodność cieplnej aluminium w stosunku do miedzi
  • układ przewodów miedzianych w formie tzw. harfy (równoległy układ przewodów) decyduje o zapewnieniu niskich oporów przepływu, przekładających się na obniżenie zużycia energii elektrycznej przez pompę obiegową
    układ harfowy ułatwia szybkie opróżnianie przewodów z glikolu w sytuacji przegrzewania i stagnacji kolektora (gdy następuje wrzenie i parowanie)
  • do pokrycia absorbera zastosowano warstwę BlueTec o wysokich cechach selektywności (absorpcja 95%, emisyjność 5%)
  • niskie współczynniki strat ciepła do otoczenia kolektora uzyskano dzięki zastosowaniu izolacji cieplnej z wełny mineralnej

Możliwości zabudowy kolektora słonecznego
Zabudowa kolektorów płaskich standardowo wymaga nachylenia do poziomu dla zapewnienia ich właściwej pracy. Na potrzeby całorocznej pracy, zaleca się nachylenie od 30 do 600. W przypadku zabudowy kolektora na dachu z mniejszym nachyleniem, wykorzystuje się uchwyty korekcyjne. Możliwe jest także zabudowanie kolektorów słonecznych KS2100 TLP AC na elewacji budynku, na poziomie terenu lub na dachu poziomym. W tym celu oferta obejmuje również konstrukcje uniwersalne.

Sprawność kolektora słonecznego
Parametry kolektora słonecznego KS2100 TLP AC zostały określone w ramach testów w Instytucie CENER. Sprawność optyczna wynosząca 80,8% odniesiona jest do powierzchni apertury (czynnej).

Jakość kolektora słonecznego
Potwierdzeniem jakości kolektora słonecznego KS2100 TP AC jest certyfikat SOLAR KEYMARK poświadczający zgodność z wymaganiami normy PN-EN 12975 pod względem jakości. Testy jakim poddaje się kolektory, zakładają przynajmniej 20-letnią jego eksploatację. Kolektory słoneczne Hewalex są oferowane na rynku krajowym i zagranicznym od ponad 20 lat znajdując zastosowanie w inwestycjach prywatnych i publicznych.

Kompleksowa oferta instalacji słonecznych
Kolektory słoneczne KS2100 TLP AC mogą mieć zastosowanie zarówno w małych instalacjach, jak też w dużych układach np. w budynkach użytkowych, przemysłowych, itp.. W przypadku typowych małych układów, oferowane są kompletne zestawy solarne złożone z 2-5 kolektorów płaskich, podgrzewacza o pojemności 200-500 litrów oraz zestawów pompowo-sterujących i pozostałego osprzętu. Zakup kompletnego zestawu ułatwia wybór rozwiązania w zależności od potrzeb mieszkańców, dobór komponentów, a także zmniejsza koszt całej inwestycji.
 
Dane techniczne: 

 

ParametryWartość
Długość: 2018 mm
Szerokość: 1037 mm
Wysokość: 89 mm
Powierzchnia brutto kolektora 2,090 m²
Powierzchnia czynna (apertury) 1,820 m²
Pojemność cieczowa 0,85 l
Ciężar: 34,4 kg
Sprawność optyczna 80,8 %
Współczynnik strat A1: 3,334 W/(m²K)
Współczynnik strat A2: 0,02 W/(m²K²)
Gwarancja: 10 lat

Przed złożeniem zamówienia proszę zapytać o dostępność i koszt transportu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl